سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بخل ننگ است و ترس نقصان ، و درویشى کند کننده زبان زیرک در برهان ، و تنگدست بیگانه در دیار خود بر همگان . [نهج البلاغه]
 
دوشنبه 92 تیر 31 , ساعت 6:33 عصر

تهاجم عراق به ایران پس از پذیرفتن قطعنامه 598

تهاجم وسیع ارتش بعث عراق به خاک ایران پس از پذیرفتن قطعنامه 598 (1367ش)

برگزاری جلسه مشترک شورای فرماندهی انقلاب عراق به ریاست صدام در 30 تیرماه 1367 نشان می‏داد که دولت عراق درصدد اقدام مهمی است که نشانه‏ های آن با آغاز پیشروی نیروهای ارتش عراق به خاک ایران آشکار شد. هدف این پیشبرد و تهاجم، آزاد کردن باقی مانده سرزمین‏های عراق، انهدام نیروهای ایران و به اسارت درآوردن تعداد بیشتری از نیروهای ایرانی برای ایجاد برابری با تعداد اسرای عراقی اعلام شد. بدین ترتیب، تنها سه روز پس از پذیرفتن قطعنامه 598 از سوی ایران، عراقی‏ها در روز 31 تیرماه 1367 در شرایطی که وزیر خارجه وقت ایران در حال مذاکره با دبیر کل سازمان ملل بود، تهاجم خود را از دو محور کوشک و شلمچه در منطقه جنوب آغاز کردند و در سی کیلومتری شمالی خرمشهر مستقر شدند. در این میان پیام امام به سپاه باعث گسیل نیروهای بسیجی به جبهه‏ ها گردید که با کمترین امکانات در برابر یورش دشمن مقاومت کردندو طی چند روز درگیری با انهدام سنگینی که به قوای عراقی تحمیل شد، آنان را مجبور به عقب نشینی نمودند. این تهاجم وحشیانه رژیم بعث عراق در حالی صورت می‏گرفت که با ادعاهای دروغین صلح‏طلبی در طول جنگ، مظلوم نمایی می‏کردند و ایران را متجاوز می‏خوانند. این حرکت عراق علاوه بر اینکه ناتوانی آنان را در برابر قوت اعتقاد و باور سپاه اسلام نمایان کرد، باعث رسوایی آنان در میان افکار عمومی گردید.


یکشنبه 92 تیر 30 , ساعت 8:4 عصر

کسانی که از نابودی بشار اسد ظرف مدت یکهفته دم میزدند الان پس از سه سال دست به دامن اجنه شده اند

ممد مرسی یاد بگیر 

هرکس که با آل علی در افتاد ور افتاد

یک فعال زن کویتی از اعزام لشکری از جنیان برای کشتن رئیس جمهور سوریه خبر داد!
 
به گزارش حرف نو پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "سلوی المطیری" فعال اجتماعی مشهور کویتی بر صفحه شخصی خود در یک سایت اجتماعی اینترنتی مدعی شد: یکی از فرماندهان جنّیان را تسخیر کرده ام که لشکری قوی را در اختیار دارد و پیش از این هم از آنها برای انجام برخی کارها استفاده کرده ام.
 
به نوشته سایت عرب زبان "وطن" این زن کویتی در ادامه آورده است: "این فرمانده جنی را برای یاری دادن به ارتش آزاد سوریه و کشتن بشار اسد اعزام می کنم. در آخرین جلسه ای که با این فرمانده جنّی داشتم، قرار شد آنها به جنگ اسد بروند و با سلاح کمری او را به قتل برسانند".
 
گفتنی است  مفتی های سلفی از چندی پیش با فتاوی عجیب و غریب از جمله  فتوای جهاد نکاح و غیره به یاری تروریست های سوریه شتافته اند.


سه شنبه 92 تیر 25 , ساعت 9:23 عصر


نگاهی دوباره به نامه 17 چهره سیاسی و دانشگاهی ایران و فرصتی که محمد مرسی از دست داد و موجب نابودی قیام مردم مصر شد

به نام خداوند حکیم و توانا

جناب آقای دکتر محمد مرسی
رئیس جمهور محترم مصر


با سلام

ضمن تبریک به مناسبت پیروزی ملت مصر در براندازی حکومت استبدادی و ظالم رژیم حاکم بر مصر و شکل‌گیری "مصرجدید" مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و همچنین تبریک به‌مناسبت موفقیت جنابعالی در اولین انتخابات مردم‌سالارانه ریاست جمهوری و همچنین رای مثبت به قانون اساسی مصر، به‌عنوان کسانی که شاهد موفقیت عظیم ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی اعلی الله مقامه الشریف که الحق حکیم؛ عارف و عالم کم نظیر تاریخ جهان اسلام بود و همچنین تجربه 34 سال مبارزه بی‌امان با صهیونیزم و استکبار جهانی برای استقرار جمهوری اسلامی ایران نکاتی را به استحضار حضرتعالی می‌رساند:

1. جهان موسوم به پیشرفته از توفیقات زیادی برخوردار بوده است که به‌دلیل عدم برخورداری از ایمان مستحکم به کتاب و حکمت الهی و یا حداقل به‌دلیل ایمان ناقص که مصداق "ایمان به بخشی از کتاب خدا و کفر به بخش دیگر" بوده‌اند با بحران‌های فردی و اجتماعی بسیاری مواجه بوده و هستند که منشاء و مرجع اصلی این بحران‌ها جدائی از حقیقت اسلام است.

2. امروز جهان غرب به اهمیت و جایگاه دین هم در مدیریت ارزش‌های اجتماعی و هم در سلامت فرد، خانواده و جامعه تاکید دارد و مسیر دین‌مداری جامعه بعنوان یک روند جدی مشاهده می‌شود. بازگشت به دین محصول بن بست‌های ناشی از رشد و توسعه منهای دین و بحران های اجتماعی فراگیری است.

3. دین و به‌طور خاص اسلام مرجع حل مسائل  و مشکلات ملی و منازعات بین‌المللی است. بدون تمسک به عروه الوثقی دین، همه بندها می‌گسلد و فرد و جامعه دچار خسران بزرگ نسبت به همه سرمایه‌های انسانی و اجتماعی خواهد شد.  

4. آغاز و سرانجام همه کارها منتهی به خداست و با تمسک به‌قدرت لایزال الهی همه توفیقات منتهی به سلامت  و سعادت فراهم می‌گردد. اِلَى اللَّهِ مَرْجِعُکُمْ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (هود-4) و اگر خداوند بخواهد وسعت عظیمی به‌فکر انسان خواهد داد که منشاء خلق پدیده‌های جدید، موثر و مفید در زندگی است. فَمَن یُرِدِ اللَّهُ أَن یَهْدِیَهُ یَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ وَمَن یُرِدْ أَن یُضِلَّهُ یَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَیِّقًا حَرَجًا کَأَنَّمَا یَصَّعَّدُ فِی السَّمَاءِ کَذَالِکَ یَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ (سوره انعام – 125).

5. دیدگاه‌های انسان‌محورانه پاسخ جامعی برای تامین نیازهای معنوی و مادی انسان نیست و بدون توجه به کمال مطلق که مصداق احد و واحد آن خدای متعال است، امکان تامین سلامت و سعادت انسان نیست.

6. اصل و حقیقت ولایت متعلق به‌ خدا و رسول خدا و اولیاء خدا  است و بهترین مسیر و سبک زندگی، مسیری است که برگرفته از ولایت الهی باشد. حکومتی که در ذیل و مسیر ولایت الهی سیاست‌گذاری، نهادسازی و برنامه‌ریزی کند، قطعا به صلاح و سعادت دست پیدا خواهد کرد و مرجع رشد و ترقی خواهد بود. البته این راه، مسیری هموار نیست و مستلزم مجاهدت و تلاش گسترده و تحمل مرارت های ناشی از مبارزه با شیاطین بزرگ است.

7. اسلام بزرگترین ودیعه و منت الهی بر بشریت است  که درک حقیقت آن منجر به‌سلامت، سعادت و آسایش جاودانه می‌شود. همه امور مرتبط با زندگی انسان اعم از امور فردی و اجتماعی و یا قلمروهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدون توجه و تمسک به‌اصول اسلامی منتهی به‌ضلالت و گمراهی و رشد ناقص و یا ظهور جامعه ناقص الخلقه می‌شود.

8. جمهوری اسلامی ایران از همان آغاز با اندیشه محوری حضور اصول اسلام در کلیت نظام و همه روندهای مدیریت اجرائی، قانون‌گذاری و امور قضایی مسیر خود را آغاز نمود و بنیان حکومت را بر اسلام عزیز استوار کرد. در 12 فروردین 1358 اصل نظام جمهوری اسلامی ایران به آراء عمومی عرضه شد و با 2/99 درصد رای موافقت جمهوری اسلامی ایران به‌تصویب ملت ایران رسید و متعاقب آن در آذر ماه همان سال قانون اساسی جمهوری اسلامی که به‌تصویب مجلس خبرگان رسیده بود،  به آراء عمومی گذاشته شد و با اکثریت آراء به‌تصویب ملت ایران رسید.

9.  مهمترین اصل قانون اساسی اصل اول و دوم  آن است که در آن بر ابتناء جمهوری اسلامی ایران به اصول اعتقادی و قوانین اسلامی تصریح شده است.

10. طی 34 سال مجاهدت، تلاش و تدبیر و مبارزه بی‌امان با استکبار جهانی  و دشمنان اسلام و مسلیمن در سطح بین‌المللی، دستاوردهای گرانقدری بدست آمده است که محوری‌ترین این دستاوردها پافشاری بر استقلال جمهوری اسلامی ایران از قدرت‌های شرقی و غربی و نفی استیلاء بر قلمرو اسلامی ایران است. در این مسیر حمایت از ملت مظلوم فلسطین و همه مظلومین جهان، اصل محوری سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده است، که بدین خاطر غرامت سنگینی را پرداخت کرده که از جمله آنها جنگ و تحریم فراگیر و فشار های سیاسی بین المللی است.

11. در توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی اقدامات برجسته و خیره کننده ای صورت گرفته است که علیرغم هشت سال جنگ بی‌امان و تحریم‌ها و حصارکشی‌های اقتصادی و سیاسی بر علیه ملت ایران، امروز جمهوری اسلامی ایران با تمسک به اسلام و بهره مندی از رهبری حکیمانه و الهی امام خمینی و آیه الله العظمی خامنه ای مفتخر است که ضمن فقر‌زدایی و محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی و شهرهای محروم ایران، جایگاه وزینی را در حوزه علم و فناوری بدست آورد که به مواردی از این دستاوردها ذیلا اشاره می شود: 

- براساس آمار رسمی سازمان یونسکو، امروز ایران اسلامی با سن امید به تحصیل  16-13 سال، نرخ سواد جوانان  99-95 درصد، نرخ سواد بزرگسالان  95-85 درصد همراه با پیش‌افتادن تحصیلات زنان (75-55 درصد بیش از همه کشورهای جهان) از چهار پنجم کشورهای جهان پیشروتر است. این در حالی است که نرخ سواد در ایران قبل از انقلاب، 28 درصد بود.  

- براساس اعلام رسمی سازمان‌های ساینس متریکس ، بخش تجارت، نوآوری و مهارت دولت انگلستان  و اسپرینگر  طی 30 سال گذشته، ایران در حوزه علم و فناوری، 14.4 درصد رشد داشته است که «بالاترین» رشد تولیدات علمی در «جهان» را تجربه کرده است  و در مقایسه با جایگاه 52 جهانی ایران در قبل از انقلاب اسلامی، امروزه در مقام 16 جهان در تولید علم قرار دارد.
بنیاد علم ملی امریکا، رشد سریع کشور ایران در زمینه علم را علاوه بر تولیدات علمی، به رشد ابزارهای فناورانه، دارو و فناوری‌های ارتباطات در ایران مرتبط می‌داند.

- در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با 42 میلیون نفر (ضریب نفوذ 53 درصد) دسترسی به اینترنت ، مقام اول در خاورمیانه و نهم جهان را دارد که نهمین مقام جهانی از نظر رشد دسترسی را هم داراست.

- براساس اعلام رسمی یونیدو  در شاخص شدت گسترش صنعت ، ایران با 0.54 رشد، در رده نخست جهانی قرار گرفته است و در زمینه سرانه تولید ناخالص داخلی  (15 هزار دلار امریکا )، جایگاهی بالاتر از سه چهارم کشوهای جهان دارد.

مقایسه آمارهای مالی ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی به گزارش بانک جهانی رشد سریع این کشور در شاخص‌های توسعه را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال، در زمینه تولیدات کشاورزی، شاخص تولید محصول  به‌رقم بیش از 110 رسیده است که نسبت به قبل از انقلاب اسلامی با میزان 18 واحد، بیش از 600 درصد رشد داشته است.

- دست‌یابی به فناوری هسته‌ای و استفاده صلح‌آمیز از آن در تولید انرژی پاک، امور پزشکی و کشاورزی، دست‌‎یابی به پیشرفت‌های علمی در زمینه سلول‌های بنیادی و کاربرد‌های آن در پرشکی و ریزفناوری و زیست‌فناوری از جمله موفقیت‌هایی حاصل شده در راستای «سند‌ چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران» و «سند نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران»، است.

ایران اسلامی به‌عنوان نهمین کشور پرتاب کننده ماهواره‌ی ساخت کشور به فضا در سال 2005 در فهرست جهانی قرار گرفته است . دستیابی به دانش فنی تامین سوخت هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم 20 درصد، دانش فنی 150نوع مایع یونی، ذوب و پالایش فولاد در کوره قوس الکتریکی، دانش حفاری چاه‌های نفت و گاز در آب‌های عمیق 800 تا 1000 متر و ساخت سد و نیروگاه‌های برق آبی نمونه‌هایی از تحقق برنامه‌های برآمده از سند چشم‌انداز هستند.

- دولت جمهوری اسلامی ایرانی، «طرح تحول اقتصادی» و «اقتصاد مقاومتی» را به‌منظور نزدیک‌تر شدن هر چه بیشتر به هدف پیشرفت همراه با عدالت، اصلاح نظام‌های یارانه‌‌ای، مالیاتی، گمرکی، بانکی، توزیع کالا و خدمات، ارزشگذاری پول ملی و بهره‌وری در راس برنامه‌های خود قرار داده است.

ما پیشرفت‌های بسیار در شاخص‌های کمی و کیفی در ایران اسلامی را حاصل تجربه انقلاب اسلامی می‌دانیم که به‌زیباترین شکل، تعادل بین فرد و جامعه را مدنظر داشته است.
برنامه اصلی آینده کشور ایران متمرکز بر «تمدن‌سازی نوین اسلامی» است. این برنامه بلندمدت مبتنی بر الگوی ویژه‌ای از پیشرفت است که هم از نظر مبانی نگرشی و معرفتی و هم از نظر روش اجرا مبتنی بر اصول مترقی اسلام و متمایز از هنجارهای دیکته شده و سلطه‌آمیز جهان غرب و صهیونیزم بین‌الملل تحت عنوان شاخص‌ها و معیارهای توسعه است.

جناب آقای دکتر مرسی

به‌طور حتم اندیشمندان مسلمان ایرانی آمادگی دارند تجربه و توان علمی خود را در اختیار دولت و ملت شریف و مسلمان مصر قرار دهند و بر این باورند که در سایه إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ (الحجرات – 10)، ظرفیت‌های بزرگی در جهان اسلام وجود دارد که می‌تواند منشاء نجات، صلاح و سعادت جهان شود. ایجاد تفرقه مذهبی و فرقه ای در جهان اسلام، فتنه بزرگی است که با اشکال مختلف از ناحیه دشمنان مشترک اسلام و مسلمین برنامه ریزی و تحریک می شود.

با توجه به موارد مذکور به‌جنابعالی که از ظرفیت اعتقادی و حکمت و اندیشه عمیق برخوردار هستید و در راس کشوری قرا گرفته‌اید که میراث‌دار تمدن عظیم اسلامی است، توصیه می‌کنیم، مبنا و الگوی قطعی و عملی مدیریت کشور را بر پایه اسلام عزیز قرار دهید و مقاصد فشارهای بین‌المللی و فضاهای به‌اصطلاح روشنفکری متاثر از رویکرد‌های منزوی کننده دین از عرصه سیاست، فرهنگ و اقتصاد را مطمح نظر قرار ندهید. مَن کانَ یُریدُ العِزَّةَ فَلِلَّهِ العِزَّةُ جَمیعًا  إِلَیهِ یَصعَدُ الکَلِمُ الطَّیِّبُ وَالعَمَلُ الصّالِحُ یَرفَعُهُ وَالَّذینَ یَمکُرونَ السَّیِّئَاتِ لَهُم عَذابٌ شَدیدٌ  وَمَکرُ أُولئِکَ هُوَ یَبورُ (الفاطر-10).

برای عزت و سربلندی ملت و دولت مسلمان مصر و همه مسلمانان جهان دعا می‌کنیم و سلامت و سعادت جاودانه را برایتان آرزومندیم.

 این نامه به امضای 17 چهره دانشگاهی سیاسی ایران رسیده است:

دکتر علی اکبر ولایتی (استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)
دکتر غلامعلی حدادعادل (نماینده مجلس و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی)
آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد (استاد حقوق فقه و فلسفه اسلامی)
دکتر احمد احمدی (استاد سابق دانشگاه تهران)
دکتر سعید رضا عاملی (استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران)
دکتر جلیل تجلیل (استاد نمونه دانشگاه)
دکتر سید علیرضا مرندی (نماینده مجلس و استاد برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)
دکتر صادق آئینه‌وند (استاد نمونه تاریخ اسلام)
دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی (موسس موسسه حکمت و فلسفه ایران)
دکتر فرهاد رهبر (رئیس دانشگاه تهران)
دکتر رضا روستا آزاد (رئیس دانشگاه صنعتی شریف)
دکتر غلامرضا اعوانی (استاد گروه فلسفه دانشگاه شهید بهشتی)
دکتر کریم مجتهدی (استاد فلسفه دانشگاه تهران)
دکتر محمد رضا گنجعلی (رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران)
دکتر محمد رضا مخبر دزفولی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)
دکتر محمد علی معلم دامغانی (رئیس فرهنگستان هنر)
دکتر منصور خلیلی عراقی (رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران)


سه شنبه 92 تیر 18 , ساعت 7:43 عصر

بصام تبار

صبح امروز خادم الحسین حاج سیداحمد بصام تبار پدر بزرگوار جانباز سرافراز سید شهاب الدین بصام تبار با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی مراسم باشکوهی تشییع و در قطعه صالحین(قطعه 55) به خاک سپرده شد.

بصام تبار

سیدشهاب الدین بصام تبار فرزند این پدر بزرگوار در عملیات والفجر هشت در سال 1364 به درجه جانبازی نائل گشت.

بصام تبار

مراسم ختم آن مرحوم روز پنج شنبه 20 تیرماه از ساعت 17 الی18/30 در مسجد علی بن موسی الرضا(ع) واقع در میدان شهدا - خیابان شهید قادری(سقاباشی) برگزار میگردد.


پنج شنبه 92 تیر 13 , ساعت 6:58 عصر

صرف جویی هنر است یا شوخی

برق

همیشه شعار میدن* " صرفه جویی هنر است"* و در مصرف برق صرفه جویی کنید و غیره

برق

خصوصا بعد از هدفمندی یارانه ها و گران شدن تعرفه برق و فشار اقتصادی مضاعف به مردم این شعار جدی تر شده

برق

اما مسئولین چقدر به این موضوع توجه دارند؟

برق

فقط مردم باید در فشار باشند؟ و صرفه جویی کنند و تعرفه گران بپردازند ؟ یا مسئولین هم باید احساس مسئولیت داشته باشند؟

برق

راستی بیت المال یعنی چه؟

برق

تصمیم گرفتم از فاز شب های روشن عکس برداری کنم و بعنوان مدرک ارائه دهم

برق

اما بیش از 50 عکس گرفتم و دیگه خسته شدم و از طرفی فکر میکنم نیاز به عکس برداری نیست به هر طرف که نگاه میکنی پر از این صحنه هاست

برق

راستی شما فکر میکنید اختراع شارژر موبایل توسط چند مبتکر دانشگاهی ایرانی که هنگام وصل نبودن گوشی مصرف ناچیز دارد  در مقایسه با این سهل انگاری ها خنده دار نیست؟

برق

اصلا لازم نیست چنین وسایلی برای صرفه جویی در برق اختراع بشه فقط کافیست با یک تکه سنگ ضربه ای به این لامپ های همیشه روشن بزنید

برق

از صد تا اختراع بیشتر میصرفه

یک نوجوان مبتکر دستگاهی را طراحی کرده که در جلوگیری از مصرف بی رویه برق نقش بسیار زیادی دارد.

برق

برق


پنج شنبه 92 تیر 13 , ساعت 6:23 عصر

آنها که گفتند بشار اسد باید برود یکی پس از دیگری رفتند

بشار اسد

از انتخاب مرسی خیلی خوشحال شده بودیم که یک اسلامگرا رای آوره است ولی چندی نگذشته بود که متوجه شدیم این بار کج به منزل نمیرسد.

متاسفانه عملکرد مرسی طوری بود که دوست و دشمن از رفتنش خوشحال شدند

با اینهمه ابراز علاقه ایران ، مرسی حاضر نشد سفارت ایران  را بازگشایی کند ولی فورا با اسرائیل تبادل سفیر داشت آنهم با لحنی بسیار دوستانه و این در حالی است که قطع ارتباط با مصر در ارتباط با خالد اسلامبولی اخوان المسلمین ایجاد شده بود.

اولین سفر مرسی به عربستان و لیسیدن پای پادشاه عربستان بود و اینک اولین تبریکات سرنگونی مرسی از طرف عربستان صادر میشود

مرسی اینقدر خود را وامدار سلفی ها میدانست و به سود آنها عمل میکرد که نتیجه اش شهادت شحاته میشود

در کنفرانس عدم تعهد مرسی بسیار بی تربیتانه فقط ریاست اجلاس را تحویل داد و  یک نطق بی ادبانه هم داشت و رفت

عدم توجه به نامه درخواست همکاری  چندین رجال سیاسی ایران هم اوج ادب مرسی را بیشتر نشان داد

ولی بهترین نتیجه ای که  برای ما حاصل شد این بود که سلفی ها را بهتر و بیشتر شناختیم


پنج شنبه 92 تیر 13 , ساعت 6:9 عصر

 نمیدانم چرا هر وقت میخواهم نامی از مرحوم سید محمد تقی موسوی بیاورم بی اختیار لفظ شهید را درمورد ایشان بکار میبرم .

 

موسوی

شاید بخاطر این است که او استاد قرآن ما بود و هرچه خاطره از او داریم همه و همه خاطرات قرآنی و اخلاق قرآنی است و به نظر میرسد طبق روایات اهل بیت میتوان او را شهید خطاب کرد زیرا به حق رهرو راه شهدان بود و همه به او علاقه داشتند.

سید محمد تقی موسوی اهل اصفهان بود ولی چند وقتی بود به جهت مسائل کاری در محله ما ساکن شده بود و در همین مدت کم توانست خود را در قلب بچه ها جا کند بطوری که همه علاقه زادی به او نشان میداند و ایشان توانست چند مکتب قرانی را در شهریار پایه گذاری کند ولی متاسفانه چند سال پیش در اثر حادثه اتومبیل او و همسرش به دیار باقی شتافتند و تنها دختر بچه کوچکشان به یادگار ماند.

روحش شاد.

 


پنج شنبه 92 تیر 13 , ساعت 1:26 عصر

ای صبا گر بگذری بر ساحل رود ارس                  بوسه زن بر خاک آن وادی و مشکین کن نفس

در آستانه ماه مبارک رمضان دوباره یاد سیدمحمد تقی موسوی استاد قرآن و اخلاق زنده شد.

موسوی

یاد باد آن روزگاران یاد باد

یادش بخیر قرائت های زیبا در مراسم و خصوصا در مراسم صبح های ماه مبارک رمضان در نمازخانه

خداوند انشا الله روح آن مرحوم را با شهدای کربلا محشور فرماید و اجر شهید برای او ثبت گردد

مزار آن مرحوم در فولاد شهر اصفهان است که من چند با به زیارت آن رفته ام و یک سنگ یاد بود هم در مزار شهدای شهریار برای او نصب شده که هر هفته دوستان را بخود جلب میکند و فاتحه ای قرائت می کنند


جمعه 92 تیر 7 , ساعت 8:43 عصر
امام خمینی(ره) در همان زمان پیامی به همین مناسبت صادر نموده و فرمودند: این کور دلان مدعی مجاهدت برای خلق گروهی را از خلق گرفتند که خدمتگزاران فعال و صدیق خلق بودند ایشان همچنین تاکید کردند: بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان بود.

بهشتی

.

.

.

.

.

عامل انفجار فردی به نام محمدرضا کلاهی دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سازمان مجاهدین خلق پیوست و با حفظ این عضویت ابتدا پاسدار کمیته انقلاب اسلامی خیابان پاستور شد و بعد با هدایت سازمان،به داخل حزب جمهوری اسلامی راه پیدا کرد و از مسئولیت خود به عنوان مسئول دعوت‌ها برای جلسات برای بمب گذاری استفاده کرد.

به گزارش مهر، فاجعه دلخراش انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی  ایران در 7 تیر سال 1360 در حالی رخ داد که این حادثه دقیقا 6 روز پس از عزل بنی صدر از ریاست جمهوری و یک ماه قبل از فرار مسعود رجوی سرکرده منافقین خلق به فرانسه صورت گرفت.

عامل انفجار فردی به نام محمدرضا کلاهی دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سازمان مجاهدین خلق پیوست و با حفظ این عضویت ابتدا پاسدار کمیته انقلاب اسلامی خیابان پاستور شد و بعد با هدایت سازمان،به داخل حزب جمهوری اسلامی راه پیدا کرد و از مسئولیت خود به عنوان مسئول دعوت‌ها برای جلسات برای بمب گذاری استفاده کرد.

امام خمینی(ره) در همان زمان پیامی به همین مناسبت صادر نموده و فرمودند: این کور دلان مدعی مجاهدت برای خلق گروهی را از خلق گرفتند که خدمتگزاران فعال و صدیق خلق بودند ایشان همچنین تاکید کردند: بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان بود.

رهبر انقلاب نیز در مورد حادثه هفتم تیر فرمودند: مسئله‏ هفتم تیر، حادثه‌‏ای فراموش‏ نشدنى در تاریخ انقلاب ماست و هنوز هم در دنیاى سیاست و در سطح جهان، هفتم تیر قابل طرح و احتجاج است. در ماجراى هفتم تیر، دو گروه رسوا شدند: گروه اول کسانى بودند که ادعا میکردند طرفدار مردم و خلق و انقلابند. گروه دوم، قدرتهاى جهانى مدعى حقوق بشر و ضدیت با تروریسم بودند. البته باز هم سردمداران سیاستهاى جهانى، با وقاحت و گستاخى همین شعارها را میدهند و هنوز هم سردمداران رژیم امریکا و بسیارى از کشورهاى اروپایى ادعا می‌کنند که با تروریسم مخالفند! لیکن مسئله‏ تبلیغات و هیاهو و جنجال یک مسئله است، و واقعیتهایى که براى مردم آگاه و بصیر در سطح عالم روشن می‌شود، مسئله‏ دیگرى است.

همچنین ایشان بیان کرده‌اند: تعداد کثیرى از چهره‏هاى کارآمد و نام‏‌آور، وزرا، نمایندگان مجلس شوراى اسلامى، مسئولان قضایى و افراد مبارزِ سابقه‏دارِ فعالِ مخلص ِ پاکبازِ این راه را از یک انقلاب گرفتن، کار کوچکى نیست. واقعاً اگر در هر نظامى چنین چیزى اتفاق میافتاد، ضربه‏ اى غیرقابل جبرانى میزد و شاید آن نظام را منهدم میکرد؛ اما در ایران این‏طور نشد.

در این حادثه علاوه بر شهید آیت الله بهشتی قوه مجریه 25 شهید قوه مقننه 27 شهید و از مسئولان و فعالان سیاسی حزب جمهوری اسلامی 20 نفر شهید شدند که اسامی آنها به همراه مسئولیت اجرایی‌شان به مناسبت سی‌ و دومین سالگرد شهادتشان در جدول زیر آمده است.

 

ردیف

نام شهید

قوه مجریه

1

حجت الاسلام سید کاظم موسوی

معاون وزارت آموزش و پرورش

2

سیدمحمد پاک نژاد

عضو هیئت مدیره مرکزی چوب و کاغذ

3

مهندس مهدی حاجیان مقدم

مسئول آموزش واحد مهندسین حزب جمهوری اسلامی

4

دکتر حسن عباسپور

وزیر نیرو

5

مهندس حسین اکبری

مدیر عامل بانک کشاورزش

6

عباس شاهوی

معاون وزارت بازرگانی

7

مهندس موسی کلانتری

وزیر راه و ترابری

8

حبیب الله مهمانچی

معاون پارلمانی و هماهنگی وزارت کار

9

علی اکبر سلیمی جهرمی

دبیرکل سازمان امور اداری و استخدامی کشور

10

حبیب الله مالکی

فرماندار ایرانشهر

11

دکتر حسن عضدی

معاون وزارت فرهنگ و آموزش عالی

12

ایرج شهسواری

معاون وزارت فرهنگ و آموزش عالی

13

محمد رواقی

مدیرعامل شرکت فرش

14

مهندس علی اکبر فلاح شورشانی

-

15

دکتر مهدی امین زاده

معاون بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی

16

جواد سرحدی

مدیرعامل سازمان تعاون مصرف شهر و روستا

17

دکتر محمدعلی فیاض بخش

وزیر مشاور و سرپرست سازمان بهزیستی کشور

18

دکتر محمود قندی

وزیر پست و تلگراف و تلفن

19

مهندس محمود تفویضی زواره

معاون وزارت راه و ترابری

20

دکتر جواد اسدالله زاده

معاون بازرگانی خارجی وزارت بازرگانی

21

دکتر هاشم جعفری معیری

معاون امور درمانی وزارت بهداشت

22

مهندس علی مجیدی

مشاور عمرانی وزارت کشور

23

مهندس غلامعلی معتمدی

معاون رفاه و تعاون وزارت کار

24

محمدصادق اسلامی

معاون پارلمانی وزارت بازرگانی

25

جهانبخش حمزه نژاد ارشاد

معاون آموزش سازمان بهزیستی

ردیف

نام شهید

قوه مقننه

26

حجت الاسلام غلامحسین حقانی

نماینده مردم بندرعباس

27

حجت الاسلام محمدعلی حیدری

نماینده مردم بوشهر

28

حجت الاسلام عماد الدین کریمی

نماینده مردم نوشهر

29

حجت الاسلام سیدمحمدتقی حسینی طباطبائی

نماینده مردم زابل

30

حجت الاسلام محمد منتظری

نماینده مردم نجف آباد

31

حجت الاسلام دکتر قاسم صادقی

نماینده مردم مشهد

32

حجت الاسلام غلامرضا دانش آشتیانی

نماینده مردم تفرش و آشتیان

33

حجت الاسلام سیدمحمدکاظم دانش

نماینده مردم شوش و اندیمشک

34

حجت الاسلام سید فخرالدین رحیمی

نماینده مردم ملاوی لرستان

35

حجت الاسلام محمدحسن طیبی

نماینده مردم اسفراین

36

حجت الاسلام محمدحسین صادقی

نماینده مردم درود و ازنا

37

حجت الاسلام عبدالوهاب قاسمی

نماینده مردم ساری

38

حجت الاسلام سیدنوارالله طباطبایی نژاد

نماینده مردم اردستان

39

علیرضا چراغ زاده دزفولی

نماینده مردم رامهرمز

40

عباسعلی ناطق نوری

نماینده مردم نور

41

دکتر سیدرضا پاک نژاد

نماینده مردم یزد

42

دکتر شمس الدین حسینی نائینی

نماینده مردم نائین

43

حجت الاسلام علی هاشمی سنجانی

نماینده مردم اراک

44

دکتر عبدالحمید دیالمه

نماینده مردم مشهد

45

دکتر سیف الله عبدالکریمی

نماینده مردم لنگرود

46

محمدجواد شرافت

نماینده مردم شوشتر

47

رحمان استکی

نماینده مردم شهرکرد

48

مهدی نصیری لاری

نماینده مردم لارستان

49

سیدمحمدباقر حسینی لواسانی

نماینده مردم تهران

50

علی اکبر دهقان

نماینده مردم تربت جام

51

عباس حیدری

نماینده مردم بوشهر

52

میربهزاد شهریاری

نماینده مردم رودباران

ردیف

نام شهید

عضو و فعال حزب جمهوری اسلامی

53

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحسین اکبری مازندرانی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

54

جواد مالکی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

55

مهندس هادی امینی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

56

رضا ترابی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

57

حجت الاسلام علی اکبر اژه ای

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

58

محمد پورولی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

59

علی درخشان

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

60

حسن بخشایش

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

61

حجت الاسلام حسین سعادتی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

62

حسن اجاره دار

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

63

محمد خوش زبان

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

64

مهندس توحید رزمجومین

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

65

حجت الاسلام سید محمد موسوی فر

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

66

حسن محمد عینی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

67

علی اصغر آقازمانی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

68

محسن اکبر مولایی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

69

حبیب الله مهدیزاد طالعی

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

70

محمود بالاگر

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

71

جواد سرافراز

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

72

عباس ابراهیمیان

از فعالان سیاسی و مسئولان حزب جمهوری اسلامی

 
شنبه 92 خرداد 18 , ساعت 2:28 صبح

شوق و اشتیاق شهید عباس افشار برای اعزام به جبهه

تهران- شوق و اشتیاق نوجوانان و جوانان در طول هشت سال دفاع مقدس برای اعزام به جبهه وصف ناپذیر است و آنان تلاش می کردند برای همراهی رزمندگان از طریق مختلف خود را به جبهه برسانند.

شهید عباس افشار هر چند در کسب علم و دانش سراز پا نمی شناخت و در مدرسه دانش آموز ممتازی محسوب می شد اما به هر شکلی بود خود را به جبهه رساند تا رزمندگان را یاری رساند.

اشتیاق به تحصیل و درس و مشق برای عباس به اندازه ای بود که در طول دوران ابتدایی و راهنمایی، شاگرد ممتاز مدرسه بود. بعد از پایان دوران راهنمایی و در تابستان برای آمادگی دروس طلبگی در مسجد جامع شهریار پای درس امام جمعه فقید این شهر نشست.

وی فعالیت های گسترده ای را در بسیج و انجمن اسلامی و مسجد محل داشت و بسیاری از نوجوانان را نیز جذب برنامه های ورزشی، درسی و مذهبی کرد.

او با آغاز سال تحصیلی در دبیرستان به همراه چند تن از دوستانش به حوزه علمیه حاج ابوالفتح تهران راه پیدا کرد. عباس و دوستانش با روحیه فراوان در حوزه درس خواندند.

به گفته یکی از دوستان این شهید، آنها چند بار دسته جمعی به جبهه رفتند و سپس دروس خود را در شهر مقدس قم ادامه دادند.

با وجودی که عباس در عملیات عاشورای 3 و عملیات والفجر 8 مجروح شد اما پس از اطلاع از شروع عملیات کربلای 5 با تنی مجروح خود را به شلمچه رساند و در تاریخ دوم بهمن ماه سال 65 در جریان همین عملیات به شهادت رسید.

در بخشی از وصیت نامه این شهید والا مقام آمده است: بار خدایا دوبار لذت شهادت را بر من چشاندی ولی از شهادت محرومم ساختی.

در آن لحظه که تنها و مجروح در شب تاریک روی زمین افتاده بودم آنچنان آرامشی به من دست داده بود که هیچ گاه اینقدر راضی نبوده ام اصلا دلم نمی خواست به این دنیا برگردم.

خدای را سپاس می گویم که مرا در مسیری قرار داد که سرانجامش به شهادتم انجامید و امت ما را به رهبری امام امت، سرافرازی بخشید.

آنچه مرا بدین کار ترغیب نموده ، ندای هل من ناصرحسین زمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی بوده است.

اجتمام(2)**1880 * 1569

 

انتهای پیام /*


<      1   2   3   4   5   >>   >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ